Duurzaamheidslening veel gebruikt en aangevuld met thuisbatterij

De gemeente breidt de duurzaamheidslening uit met de mogelijkheid om een thuisbatterij aan te schaffen. Verder stelt het college voor om het fonds weer aan te vullen met € 300.000 zodat de leningen verstrekt kunnen blijven worden. De raad beslist eind oktober 2026 hierover.

Investeren in je huis

Wethouder Riet Austie is blij: “De lening helpt woningeigenaren om energie te besparen, zelf op te wekken en op te slaan. Je hebt geen dikke spaarrekening nodig, maar kunt met een lage rente geld lenen om te investeren in je huis. Zo brengen we de energierekening omlaag en ook gelijk de uitstoot van CO2.”

Isoleren

De duurzaamheidsleningen van Gemeente Lisse worden goed gebruikt. De leningen worden gebruikt voor isoleren van woningen, aardgasvrij verwarmen of voor het opwekken van energie. Dit blijkt uit een onderzoek dat de gemeente deed naar het gebruik van de duurzaamheidslening voor woningen.